رفتن به محتوای اصلی
تاریخ بروز رسانی: 1401-12-02

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری در جمع خادمین عشایر استان: توجه به پدافند غیرعامل ضرورت انکار ناپذیر است.

 

محمد بیگ مدیرکل پدافندغیرعامل استانداری در دوره آموزشی پدافندغیرعامل مدیران و کارشناسان امورعشایر استان گفت: نوع حملات دشمنان از تهاجمات سنگین و نظامی به سمت حملات نرم و سایبری سوق داده شده است که برای مقابله با این تهدیدات و کسب اقتدار پایدار ملی، توجه به پدافند غیرعامل ضرورت انکار ناپذیر است.

روابط عمومی اداره کل امور عشایر آذربایجان شرقی؛

محمد بیگ در جمع خادمین عشایر استان، ضمن ابراز تاسف از بی توجهی عده ای از مدیران دستگاه ها به پدافند غیرعامل، هزینه در این حوزه را به نوعی سرمایه گذاری اصولی و عمیق برای در امان ماندن زیرساخت های امنیتی عنوان و اضافه کرد: باید توجه داشت که هزینه های پس از حملات سایبری به دستگاه های اجرایی به ویژه خدمات رسان عمومی، بسیار فراتر از هزینه های ایمن سازی است.

بیگ ،حوزه فعالیت اداره کل پدافند غیرعامل را حاکمیتی خواند و با اشاره به اینکه این مجموعه ذیل ستاد کل نیروهای مسلح فعالیت می کند، گفت: ارتقای امنیت در حوزه های جنگ غیرنظامی جزو رسالت های اصلی ماست و تمامی دستگاه های متولی باید ظرفیت های خود را در این زمینه افزایش دهند.

وی افزود: به عنوان نمونه یکی از دستگاه ها که برای هزینه کرد 100 میلیون تومانی برای ایمن سازی مجموعه های خود راضی نبود، پس از حملات سایبری مجبور به هزینه ای افزون بر 900 میلیون تومانی شد که نشان دهنده بی توجهی به موضوع پدافند غیرعامل می باشد.

وی همکاری و تعامل نزدیک و فشرده با دستگاه های اجرایی دولتی و غیردولتی و نیز نهادهای نظامی و غیرنظامی را جزو اولویت های اداره کل پدافند غیرعامل آذربایجان شرقی برشمرد و ادامه داد: بر همین اساس سیاست های ابلاغی با تعاملات لازم به دستگاه ارایه و عملیاتی می شود و انتظار می رود این ابلاغیه ها جدی گرفته شود.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان‌شرقی، قرارگاه سایبری را یکی از پنج قرارگاه پدافند غیرعامل آذربایجان شرقی همراه با قرارگاه های شیمیایی، پرتوی، زیستی و مردم محور بیان کرد که هم اکنون فعال تر شده و با قدرت و هماهنگی با دانشگاه های مختلف استان به رسالت های محوله عمل می کند. وی تلاش برای افزایش ارتباط با دانشگاه ها و مراکز علمی و تحقیقاتی را یکی از اولویت های اصلی پدافند غیرعامل آذربایجان شرقی اعلام کرد و افزود: در این زمینه از نخبگان رشته های مختلف علمی در قرارگاه های مختلف به عنوان مشاور استفاده می کنیم.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان‌شرقی با اشاره به اینکه در عصر ارتباطات و اطلاعات، موضوع پدافند غیرعامل امری اجتناب ناپذیر و بسیار محوری است، اظهار داشت: در این رابطه نوع حملات دشمنان از تهاجمات سنگین و نظامی به سمت حملات نرم و سایبری سوق داده شده است که برای مقابله با این تهدیدات و کسب اقتدار پایدار ملی، توجه به پدافند غیرعامل ضرورت انکار ناپذیر است.

وی از تشدید حملات سایبری طی ماه های اخیر خبر داد و با بیان اینکه تامین امنیت شبکه های داخلی یکی از کارکردهای مهم قرارگاه سایبری است، یادآور شد: هدف این قرارگاه در وهله اول احصای تهدیدات و سپس شناسنامه دار کردن سایبری آذربایجان شرقی است

. یادآوری مینماید، ۴ تا ۱۱ آبان ماه به عنوان هفته پدافند غیرعامل نامگذاری شده است، که در همین راستا دوره آموزشی پدافند غیرعامل مدیران و کارشناسان امور عشایر استان با تدریس استاد میثم چوخاتی مقدم به مدت ۴ ساعت در جمع خادمین عشایر استان برگزار گردید.