رفتن به محتوای اصلی
تاریخ بروز رسانی: 1401-12-02

مراسم جشن تکليف و مسابقات اذان گویی در مدارس عشایری

شهریار محمدی مسئول روابط عمومی اداره کل امور عشایر استان ازبرگزاری مراسم جشن تکلیف ویژه عشایر خبر داد و گفت: مراسم جشن تکلیف و عبادت و مسابقه اذان در مدرسه شهید اسدالهی با حضور بیش از ۵۰ نفر از دانش آموزان عشایری،فرمانده بسیج عشایری شهرستان کلیبر،حجت الاسلام لطفی و حجت الاسلام آقایی، معلمین، اولیاء و اعضاء شورای مدارس، در قشلاق دارچین شهرستان کلیبر برگزار شد.

محمدی افزود: این مراسم با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید آغاز و سپس مدیر مدرسه ضمن خوش آمد گوئی و استقبال از این مراسم خواستار برگزاری بیشتر کارهای فرهنگی از طرف متولیان امر در بین دانش آموزان عشایری شد.

در ادامه حجت الاسلام لطفی معلم مناطق عشایری ضمن بیان نکاتی از احکام دینی برای دانش آموزان مکلف گفت: از امروز شما وقتى نماز مى‌خوانيد، با خداى خودتان حرف مى‌زنيد و خداوند به سخن شما گوش مى‌دهد و سخن شما را مى‌شنود و از این پس حسنات و خدائی ناکرده گناهان شما در پیشگاه خداوند متعال ثبت خواهد شد.

مظهری فرمانده بسیج عشایر شهرستان کلیبر نیز ضمن تبریک هفته بسیج در راستای جهاد تبیین و روشنگری گفت: با توجه به مواجه نظام جمهوری اسلامی با جنگ ترکیبی دشمن که با تمام قوا، تمام قدرت و تمام امکانات وارد عمل شده است ما نیز باید خیلی هوشیار و سنجیده عمل نمائیم و به حول قوه الهی دشمن در این مورد نیز با شکست مواجه خواهد شد.

وی در ادامه گفت: نظام جمهوری اسلامی ما با این تهدیدها شکست نخواهد خورد، به خاطر اینکه ما سرباز امام حسین و سرباز امام زمان و سرباز ولایت هستیم و تا زمانیکه سرباز امام زمان و تابع ولایت فقیه باشیم هیچ دشمنی نمیتواند برای ما تهدید باشد.

وی در پایان صحبت های خود توصیه ای به دانش آموزان کرد و گفت: توصیه های مقام معظم رهبری در جمع بسیجان کشور را در خصوص بسیج، مطالعه و ادامه دهنده خون شهیدان، و در شناساندن و شناسائی دشمن هوشیار باشیم.

یادآوری می نماید این مراسم با هماهنگی و زحمات امور عشایر شهرستان کلیبربسیج عشایری و مدارس منطقه عشایری برگزار و در بخشهای متنوع از جمله ارائه مقاله در خصوص مناجات با خدا، مسابقه اذان توسط دانش آموزان پسر و اهداء لوح تقدیر و اهدائ جوائز برای دانش آموزان خاتمه یافت.

رده ادارات تابعه