رفتن به محتوای اصلی
تاریخ بروز رسانی: 1401-12-02

معاون توسعه و امور زیربنایی سازمان امور عشایر ایران: رویکرد سازمان امور عشایر تنوع بخشی به تولید و اشتغال عشایر است

به گزارش پایگاه روابط عمومی اداره کل امور عشایر استان، مهدی میزبان در گردهمایی سراسری مدیران ستادی و استانی امور عشایر کشور اظهار داشت: در حال حاضر رویکرد ما تنوع بخشی به تولید و اشتغال و درآمد عشایر برای ارتقاء معیشت در مناطق عشایری است.

وی دلیل این رویکرد را تغییرات اقلیمی و تاثیر آن بر روی مراتع عنوان کرد و گفت: باید بتوانیم از تمام منابع موجود در مناطق عشایری استفاده بهینه انجام دهیم.

میزبان با اشاره به اجرای طرح های توسعه گیاهان دارویی، گردشگری، صنایع دستی و زنجیره تولید گوشت قرمز در مناطق عشایری، گفت: بدون شناخت و تحلیل و تاثیر علمی این طرح ها ما به تنوع بخشی در تولید و مشاغل عشایر دست نخواهیم یافت.

معاون توسعه و امورزیربنایی سازمان امور عشایر ایران با تاکید بر لزوم افزایش شناخت مدیران و کارشناسان امور عشایر کشور از جامعه هدف، گفت: ما منابع و مزیت های بسیار زیادی را در جامعه عشایری داریم که متاسفانه به دلیل عدم شناخت، این موارد دخالتی در سیاست گذاری ها و برنامه ریزی های ما ندارند.

گردهمایی سراسری مدیران ستادی و استانی امور عشایر کشور روز چهارشنبه 23 آذر ماه به ریاست عباس پاپی زاده رئیس سازمان امور عشایر ایران به صورت ویدئوکنفرانس در سالن کوچ سازمان برگزار شد.